ARENIA SNOOKER ACADEMY

Aktualizace od Jasona Fergusona

1. ledna 2023

NOVÁ ZPRÁVA 19.1.2023

ŠÉF SNOOKERU JASON FERGUSON ŘÍKÁ, ŽE VE VYŠETŘOVÁNÍ OVLIVŇOVÁNÍ ZÁPASŮ JE MOŽNÝ „AŽ DOŽIVOTNÍ ZÁKAZ“

Jason Ferguson, předseda World Professional Billiards and Snooker Association, doufá, že nezávislý sportovní tribunál dospěje k rozhodnutí o údajném ovlivňování zápasů v tomto sportu v březnu. "Myslím, že dnešní informace je to, co bychom nazvali jasností toho, kde jsme," řekl Ferguson poté, co bylo obviněno 10 hráčů, včetně předních mužů Yan Bingtao a Zhao Xintong.

„Jsme blízko k vyřešení všech záležitostí“ – Jason Ferguson poskytuje aktuální informace o vyšetřování snookerových zápasů.

Vyšetřování snookerových zápasů se blíží ke konci, říká předseda WPBSA Jason Ferguson, který vysvětluje, že doživotní zákazy pro každého, kdo bude shledán vinným, jsou velmi nepravděpodobné.

Osm hráčů je v současné době pozastaveno z World Snooker Tour kvůli obvinění z „manipulace s výsledky zápasů pro účely sázení“.

Chen Zifan byl posledním, který byl suspendován těsně před Vánocemi, a přidal se k Yan Bingtao, Liang Wenbo, Lu Ning, Li Hang, Zhao Jianbo, Bai Langning a Chang Bingyu, kteří byli vyloučeni z akcí.

Předseda World Professional Billiards and Snooker Association vysvětluje, že neexistuje žádný limit na dobu, na kterou mohou být hráči suspendováni, ale tlačí na to, aby bylo vyšetřování dokončeno co nejrychleji. 

Neexistuje žádný časový limit pro vyloučení, ale existují limity, pokud jde o spravedlnost vůči hráčům samotným a vůči sportu. Chceme to vyšetřit velmi, velmi rychle.

' Snažíme se o to, jak jen můžeme, protože tento typ věcí je velmi škodlivý a musíme veřejnosti dokázat, že se to řeší, že dokážeme rychle zasáhnout.
Ferguson zjevně nemohl uvést podrobnosti o konkrétních případech, ale naznačil, že všichni hráči nejsou vyšetřováni za stejné údajné trestné činy.
Vše důkladně vyšetříme a jsem si jistý, že to vše zveřejníme pro veřejnost. Dostanu výsledek z nezávislého slyšení a v tu chvíli zveřejníme .
Bývalý mistr světa Shaun Murphy vyzval k doživotnímu zákazu sportu každému hráči, který bude shledán vinným z manipulace s výsledky zápasů.
" Myslím, že kdokoli, kdo se provinil ovlivňováním zápasů, jeho existence ve snookerovém světě by měla skončit, " řekl kouzelník Eurosportu. A pokud bude některý z těchto hráčů shledán vinným, doufám, že už je nikdy neuvidíme. '
'